Dizajnové podlahy

 

  • PanDOMO® Loft kreatívna bezšpárová špachtlovaná stierka pre reprezentatívne interiéry obytných i komerčných priestorov so širokou farebnou škálou, s nezameniteľným podlahovým vzhľadom. Jedinečné vlastnosti umožňujú takmer neobmedzený rozsah aplikácií. Veľmi tenká vrstva len 2 – 4 mm cementovej tmeliacej hmoty na dôkladne znivelizovanom podklade.

 

  • PanDOMO®FLOOR dizajnová bezšpárová nivelačná podlaha pre reprezentatívne interiéry obytných i komerčných priestorov so zvýšeným prevádzkovým zaťažením hr. 5 – 10 mm / optimum 7 mm / na znivelizovanom podklade, so širokou farebnou škálou, s nezameniteľným podlahovým vzhľadom. Jedinečné vlastnosti umožňujú takmer neobmedzený rozsah s ľahko brúseným povrchom.

 

  • PanDOMO® FLOOR PLUS – pridaním piesku do vrchnej vrstvy podlahy PanDOMO ® FLOOR dosiahneme extrémnu odolnosť voči opotrebovaniu a oderu.
 
 
 
 

 Mapei Ultratop 

Ultratop Systém je samonivelizačný, cementový, podlahový systém tvorený niekoľkými výrobkami, ktorý je možné použiť v priemyselných aj občianskych stavbách. Systém pozostáva zo špeciálneho základného náteru, samonivelizačnej malty Ultratop a celého radu finálnych uzatváracích náterov k dosiahnutiu rôznych konečných, estetických efektov podlahy.

Ultratop je rýchlotvrdnúca samonivelizačná malta, ľahko aplikovateľná manuálne alebo použitím vhodného strojného zariadenia. Je dostupná v 6 farebných odtieňoch.

Hlavný dôraz pri návrhu podláh v priemyselných a výrobných odvetviach sa musí klásť na dokonalú funkčnosť systému. Pri konečnom ošetrení podláh Ultratop sa používajú výrobky transparentného vzhľadu alebo vo farebnom prevedení, použitím výrobkov zo skupiny Mapefloor. Vďaka ich použitiu je zabezpečená dokonalá ochrana, vrátane zvýšenej chemickej odolnosti a odolnosti voči obrusovaniu.

Alternatívne, pri zhotovení dekoratívnych podláh v bytoch, showroomoch alebo obchodných priestoroch, je po vybrúsení podlahy za sucha možné získať vzhľad podlahy podobnej prírodnému kameňu alebo exkluzívnu podlahu v štýle „terazzo alla venaziana“.

  Viac o Mapei Ultratop systéme nájdete tu.

 


Pietra di Venezia 

Podlaha San Marco® Pietra di Venezia je jediná kamenná podlaha bez škár a ponúka nekonečné možnosti vlastných farieb. Z toho istého materiálu je možné získať nekonečné estetické kombinácie pridaním kremeňa, farebného skla, šupín alebo mramorových granúl. Medzi vlastnosti podlahy San Marco patrí vynikajúca odolnosť proti opotrebeniu, celková absencia dilatácií a absorpcia zvuku. Podlaha je antibakteriálna a antistatická.

Univerzálnosť podlahy umožňuje aj vysoké mechanické zaťaženie, vďaka čomu je vhodná aj pre veľké plochy a teda aj pre obchodné centrá, nemocnice alebo podobne.Podlaha San Marco® je prírodný produkt, pozostáva z prírodného kameňa alebo mramoru a to môže vykazovať určité nedostatky, ktoré sú súčasťou jeho vnútornej povahy. 

Podlahy Pietra di Venezia® pozostávajú hlavne z magnezitu, bieleho minerálu, ktorý sa môže zmeniť na bledožltú. V súčasnosti sa magnezit používa v kryštaloterapii vďaka svojim upokojujúcim a čistiacim vlastnostiam.